Pociągający blog z intrygującymi wpisami.

hydrolat z zielonej herbaty

0
Posted in uroda By admin

Kosmetykinaturalne – korzyść hydrolatów

hydrolat do włosów

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są chętnie używane, bo mało w nich sztucznych akcesoriów, konserwantów, pigmentów oraz złośliwych substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w skórę oraz prawidłowo ją odżywiają.

hydrolat lawendowy

Czy należałoby wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub też roślinna, a odpowiednio produkt uboczny, jaki powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne można używać jako toniku do twarzy lub dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się szczególnie dla skóry wrażliwej, albowiem hydrolat działa o wiele łagodniej od samych olejków eterycznych. Bardzo dobrze łagodzi cerę po depilacji bądź też gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, lub dołożyć do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat można naznaczyć krem do buzi używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na cerze i zapobiegnie zamykaniu porów. Używa się ich również do mieszania maseczek w proszku bądź rozpuszczania peelingów.

Jakie są walory hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one nadzwyczaj delikatne, można je wykorzystywać bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada dobrać według ulubionego zapachu czy też właściwości rośliny, z jakiej powstały.

hydrolat borowinowy z lipą

Kosmetyki naturalne a otoczenie
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną cerę, ale oraz o naturę. Tego typu produkty do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża środowisku.