Pociągający blog z intrygującymi wpisami.

Kompetentne centrum opieki nad matką oraz dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

0
Posted in zdrowie By admin

Dziś kobiety na ogół dowiadują się o ciąży dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość zezwala wykryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowiutkie życie bywa rozmaita. Obojętnie od niej przed każdą kobietą staje niemniej jednak dylemat „komu powierzyć los własny oraz własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Małgorzata Radoń-Pokracka

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Obecnie w stworzonym przez nas kraju znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe mamy mogą liczyć na fachową opiekę związaną z czasem ciąży i połogu.
W szerokim zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najważniejsze, wobec tego także kompleksowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży powinny być przeprowadzane przez zawodowców dysponujących nie tylko wysokiej klasy sprzętem, jakkolwiek przede wszystkim również ekspercką wiedzą z aspektu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero rozpoczęcie macierzyństwa
Nowo urodzone maleństwo daje dużo radości, ale również o jego zdrowie wypada dbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodzice mogą posiadać wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, właśnie dlatego także zapewnienie mu fachowej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Profesjonalne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach leczniczych zaświadczających specjalistyczne usługi z zakresu pediatrii dla dzieci konstruowane są doskonałe warunki lekarskie. Doktorowie dbają nie jedynie o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, jakkolwiek także o ich komfort oraz właściwe samopoczucie, które może rzutować na efekty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług profesjonalistów korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.