Pociągający blog z intrygującymi wpisami.

opony rowerowe duro

0
Posted in inne By admin

Motocykliści lub kierowcy przeróżnego rodzaju aut całkowicie wiedzą, że by móc upajać się swoim pojazdem w trakcie sezonu (czy to letniego, czy również zimowego), należy go właściwie przygotować. Wiele osób jednakże nie stosuje tożsamej zasady w stosunku do rowerów, a to poważny błąd. Rower, jednakowo jak inne środki lokomocji, pożąda uwagi własnego właściciela – jeżeli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w trakcie najróżniejszych przejażdżek i rowerowych wypraw.

sklep rowery pl

Chociaż rower to nie samochód ani motocykl, wskutek tego lista prac, jakie musimy zrealizować podczas przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć i skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co musimy zadbać przed rozpoczęciem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką należałoby spowodować stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – sprawdzamy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest uszkodzony, nadmiernie luźny bądź nadmiernie naciągnięty – należy go należycie naciągnąć. Co więcej należy go nasmarować szczególnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – oprócz tradycyjnego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów znajdziemy na oponie), należy uczynić, czy opony w rowerze nie wymagają wymiany. W wypadku pęknięć lub ewentualnie nadmiernego zużycia bieżnika – opony wypada wymienić. Nie pragniemy przecież, aby w czasie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posłuszeństwa.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma obfity wpływ na bezpieczeństwo jazdy, właśnie dlatego należy uczynić poprawność działania hamulców oraz stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – należałoby je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed główną przejażdżką warto sprawić luz kluczowych śrub konstrukcji roweru, a gdy odszukamy poluzowane śruby – dokręcić je. Prócz tego należałoby uczynić szczegóły oświetlenia – chcemy jakkolwiek być widoczni na drodze.

To podstawowa lista czynności, które należy zrealizować przed główną przejażdżką. Po zimie warto także rower dokumentnie umyć oraz pokryć zabezpieczającymi specyfikami – to właśnie dzięki temu będzie poprawniej chroniony podczas całego sezonu.