Pociągający blog z intrygującymi wpisami.

Władze Krakowa

0
Posted in Bez kategorii By admin

Jednym z trudnych problemów w lwiej części miast w Polsce jest komunikacja. Polskie gminy nie są zaadaptowane do tak ogromnego nasilenia ruchu, jaki powstał poprzez zwiększenie się liczby pojazdów na krajowych ulicach. Dlatego główną z najbardziej istotnych inwestycji jakie powinno rozpocząć niemalże każda gmina jest zainwestowanie środków w transport i infrastrukturę komunikacyjną. Jezdnie i transport miejski to priorytet, który pozwoli polepszyć wygodę krakowian jak również poprawi całość infrastruktury Krakowa.

Spośród pozostałych lokalizacji, nowe projekty komunikacyjne jakie realizuje Kraków mocno się wyróżniają. Krakowianie w głosowaniu opowiedzieli się za budową metra, ale zanim metro powstanie, w rozwój komunikacji miejskiej oraz nawierzchnie drogowe trzeba włożyć sporo pieniędzy . Z ważniejszych decyzji finansowych trzeba podkreślić:
całkowicie elektryczną siatkę autobusów – jedyną w kraju,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju Kraków ma remont przynajmniej kilkanaście nowych połączeń między już istniejącymi drogami i naprawy istniejących połączeń autobusowych oraz połączeń podmiejskich.
Krakowianie napraw nie znoszą – problemy w poruszaniu się i dojazdach do pracy dają się im we znaki w codziennym życiu. Warto zaś pamiętać, że bez napraw infrastruktura nie może się poprawić i aby było wygodniej, wymagać trzeba wytrwałości.Jacek Majchrowski działania
Inwestycje w rozwój transportu to nie jedynie nowe drogi, jak również lepszej odporności powierzchnia dróg, która będzie mocniejsza i odporna. ( kolejnym z takich wzorów jest odporna na ścieranie powierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto potrzebuje jeszcze wielu remontów i nowych pomysłów, by poruszało się po nim wygodnie. Nie tylko autem, ale też tramwajami. Ale da się zauważyć jasno, że wszystko jest na świetnej trasie do tego, by mieszkańcom żyło się tu naprawdę miło i z zadowoleniem.