Pociągający blog z intrygującymi wpisami.

Wskazówki jak pielęgnować skórę

0
Posted in zdrowie By admin

Każda dama stara się wyglądać jak najlepiej, jednak niekiedy popełniają one błędy pielęgnacyjne, które niestety nie oddziałują dobrze na skórę. Dlatego wypada wiedzieć, czego nie robić, by uniknąć problemów, które będą tego efektem. Fundamentalnym błędem pielęgnacyjnym jest na przykład zasypanie wieczorową porą z makijażem na twarzy.
uroda
Skóra nie dosyć, że nie otrzymuje składników odżywczych to jeszcze stary makijaż zatyka pory, co ma prawo w doprowadzić do powstania krostek i zaskórniaków. Również znaczącym błędem jest nie używanie toniku, lub ewentualnie używanie go zanadto okazjonalnie. Zadaniem toniku jest przywrócenie odpowiedniego pH dla skóry, czyli kwaśnego. Nawet sama woda zmienia pH na zasadowy.
odmładzanie
Przed kupnem kosmetyku, trzeba dokładnie przeczytać skład tego kosmetyku, bo na co poniektóre składniki jesteśmy w stanie być na przykład uczuleni oraz to ma okazję zaowocować zmianami alergicznymi, innymi słowy zamiast być porządniej będzie gorzej. Równie ważnym jest przestrzeganie daty ważności i prawidłowe warunkowe przetrzymywanie i na przykład nie wszyscy zwracają uwagę na temperaturę, w jakiej kosmetyki mają być przechowywane.
pomadka
Jednakże także nie właściwe korzystanie skraca na przykład ważność, pomimo że według etykiety jest jeszcze dobry. Jednakże dotykanie kremu palcami w czasie nakładania skraca okres przydatności, albowiem drobnoustroje na skórze przyśpieszają starzenie się tego kremu. Aby zadbać słusznie o cerę bez pomocy kosmetyczki, która jednak kosztuje czas i pieniądze, należy się dowiedzieć, w jaki sposób w domu samemu zająć pielęgnacją skóry. Twarz wypada myć żelem myjącym, bezsprzecznie dobranym indywidualnie do rodzaju cery.